Rok 2014 - 60-lecie Wrocławskiego Klubu Wodniaków WIADRUS

25 – 28 września 2014 r. odbyły się uroczystości związane z 60-leciem istnienia WKW "Wiadrus" oraz Zlot Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK. 60-lecie istnienia klubu stało się okazją do spotkań, wspomnień, ale także do poznania zabytków i ciekawostek Wrocławia i okolicznych tras kajakowych po głównych rzekach naszego miasta: Odrze i Oławie. Przez tyle lat zmieniali się ludzie, zmieniali się ci, którzy budowali ten klub, pływali z nim. Zmieniał się też klub i formy jego działalności. Miały na to wpływ zarówno nowe pokolenia kajakarzy, jak i zmiany polityczne i gospodarcze, a także rozwój technologii w sprzęcie kajakowym.

Wiele osób, organizacji, klubów kajakowych na ręce Prezes Bożeny Siczek złożyło wyrazy uznania, życzenia kolejnych 60 lat. Otrzymaliśmy dyplomy, puchary, prezenty od naszych przyjaciół z daleka i z bliska. Uroczystość, której przygotowanie i pilnowanie przebiegu w największym stopniu spoczywało na naszej Prezes Klubu, Bożenie przebiegła bezproblemowo. Nie zgubiliśmy żadnego uczestnika naszych imprez, nikogo nie utopiliśmy ani w wodzie, ani w napojach, nikt nie chodził głodny, nikt się nie nudził. Pokazaliśmy gościom zarówno klub, jak i kawałek Wrocławia i jego ciekawostek. Po zakończeniu uroczystości, już na spokojnie mogliśmy posiedzieć na przystani z najstarszymi członkami klubu, którzy w miarę sił postarali się odwiedzić nas i oddać się wspomnieniom pierwszych lat. Mogliśmy wysłuchać zabawnej opowieści o wydarzeniach jakie miały miejsce podczas nadania klubowi imienia Wiadrus w obecności Matki Chrzesnej Kaliny Jędrusik. Tamta uroczystość odbyła się w Sobótce, w schronisku "Pod Wieżycą" i jak wynikało z relacji - była bardzo zabawna.

Ostatniego dnia, po przepłynięciu ostatniego odcinka rzeki Oławy od Parku Wschodniego do ujścia do Odry, na Odrze odbyły się małe regaty kajakowe. Start był bardzo burzliwy, w zapale uczestników (bo każdy chciał wygrać) kajaki zderzały się ze sobą i nawet wydawało się, że nie uniknie się wywrotki. Na szczęście nic się nie stało, a wszyscy świetnie się bawili płynąc Odrą pod prąd do mety, która znajdowała się przy przystani. Zwycięzcy otrzymali piękne medale.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i brali z nami udział w spływach, wycieczkach, konferencjach i zabawach. Dziękujemy za pamięć, za przyjaźń, za życzenia, za prezenty. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na pomoc w zorganizowaniu uroczystości. Kierowcom, "kucharkom", sekretariatom, przewodnikom turystycznym - dziękujemy. Instytucjom: RZGW, RWR, Policji - dziękujemy. Wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu naszej uroczystości.

Dziękujemy Wam za udział w uroczystościach i oddajemy wszystkich kajakarzy pod opiekę Boga Odry Viadrusa.
Bóg Wiadrus - rok 2014
Zaczynamy kolejne 10-lecie kontynuując promowanie kajakarstwa i przeżywanie przygód na wodzie zaczęte przez naszych poprzedników. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości 60-lecia WKW Wiadrus oraz zapoznania się z historią klubu.


I. Informacje organizacyjne obchodów 60-lecia:
II. Zdjęcia, filmy, prezentacje z uroczystości 60-lecia:

2014-09-26 (piątek) 2014-09-27 (sobota) 2014-09-28 (niedziela) inneIII. Wyniki regat kajakowych na Odrze, na trasie ujście Oławy -> przystań WKW Wiadrus:
Wyniki regat kajakowych z dnia 2014-09-28, które odbyły się w trakcie 60-lecia WKW Wiadrus
Medal z regat - 60-lecie Wrocławskiego Klubu Wodniaków WIADRUS


IV. Otrzymane dyplomy i wyróżnienia (wybrane)
PTTK Szarotka Srebrna Odznaka PTTK za Zasługi PTTKSudetyZachodnie.gif PTTK Wroclaw
PZK	Centrum Turystyki Wodnej PTTK Urzad Zeglugi Srodladowej


V. Z historii klubu Wiadrus