[24.12.2006] Boże Narodzenie
Najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich klubowiczów i sympatyków kajakarstwa!


[14.12.2006] Nowy plan imprez
Jest już dostępny plan imprez na rok 2007 w dziale Spływy.


[14.12.2006] Spotkanie Noworoczne
W dniu 9.01.2007 o godz. 18 w sali głównej Oddziału Wrocławskiego PTTK (rynek/ratusz) odbędzie się spotkanie noworoczne członków i sympatyków naszego klubu. więcej...


[28.11.2006] Szczeliniec
Zdjęcia z wyjazdu na Szczeliniec Wielki można obejrzeć w dziale zdjęcia.


[15.11.2006] XX OGÓLNOPOLSKI BARBÓRKOWY WYŚCIG KAJAKOWY
Wyścig odbędzie się 09.12.2006 na Zalewie Rybnickim, trasa Stodoły – Orzepowice – Stodoły (ok. 15km). Wyjazd organizuje Justyna Zaremba.
więcej...


[12.10.2006] Zakończenie sezonu 2006

Zbliża się termin naszego corocznego spotkania kończącego sezon kajakowy. W tym roku odchodzimy od tradycji i organizujemy zakończenie w schronisku PTTK na Biskupiej Kopie (góry Opawskie) w dniach 28-29.10.06.
więcej...


[06.09.2006] Wrzesień 2006
Wykaz planowanych imprez i prac społecznych w miesiącu wrześniu 2006


[06.09.2006] III Wrocławskie Regaty Turystyczne z okazji 125 rocznicy pierwszego w Europie wyścigu kajakowego
Termin: 30.09.2006 r. (sobota) w godz. 11:00 – 19:00
Miejsce: rzeka Odra na odcinku przystań PTTK przy ul. Rzeźbiarskiej – Wyspa Słodowa (wokół) - Przystań
Więcej informacji...
Regulamin


[20.08.2006] Pogrzeb Hani Goj
Odeszła od nas Hania Goj. Pogrzeb odbędzie się w środę (23.08.2006) o 14:00 na cmentarzu Grabiszyńskim. Pożegnanie przed kremacją we wtorek o godz 9:30 w kaplicy przy ul. Marcinkowskiego.

Ostatnie zdjecia Hani.

Odeszła Hania Goj

Haniu!

Tak do Ciebie wszyscy zwracaliśmy się w naszy klubie kajakowym bez względu na wiek. Dzisiaj przyszlismy by uczestniczyć w Twej ostatniej przeprawie na drugi brzeg.

Są wsród nas i Ci z którym zaczynałś poznawać szlaki kajakowe i Ci których tak jak mnie uczyłaś poznawać rzeki oraz najmłodsi stażem klubowicze. Nie sposób wymienić rzek, którymi spłynęłaś, biwaków gdzie odpoczywałaś w czasie kolejnych wędrówek, wodniackich spotkań przy ognisu podczas których zachecałaś wszystkich do wspólnego śpiewania i tych zabaw, w których tak chętnie uczestniczyłaś.

Pogodna, radosna, uśmiechnięta. Byłaś dla nas niedoścignionym wzorem kobiety aktywnej: narty, rower, piesze wędrówki a na każdym biwaku kąpiel bez względu na pogodę. Podziwialiśmy Cię i czerpaliśmy siły dla siebie. W czasie swojego długiego kajakowania zdobyłaś liczne uprawnienia, wiele odznaczen i nagród.
Byłas zawsze w czołówce, zawsze w pierwszych szeregach. Nasz klub kajakowy duzo dla Ciebie znaczył, dbałaś o nas, o nasz sprzęt, o naszą przystań.

Liczyłaś, dodawałaś, kalkulowałaś by na wszystko wystarczyło, by niczego nie zabrakło. Zachecałaś nas do aktywnej pracy nie tylko na potrzeby klubu ale także na rzecz innych. Piękna tradycja corocznych imprez kajakowych dla dzieci z Domów Dziecka i z najuboższych rodzin to niewątpilwie Twoja zasługa. A gdy oddałaś nam ster zawsze służyłas dobrą radą i pomocą.

Będzie nam Ciebie brakowało, Twojej aktywności, fantazji, poczucia humoru i tych rymowanek, które układałaś na różne okazje. Teraz mu żegnamy Ciebie naszą układanką:

...wiele lat prezesowała
i na klub baczenie miała
drobna postać, włosy bląd,
każdy ją znał choć nie był stąd
matkowałaś nam lat wiele
dziś żegnamy Cię – przyjaciele.


I Pielgrzymka Kajakowa na Górę Świętej Anny 05-06.08.2006
więcej...


Pogrzeb Kasi Gorczyckiej
Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 15 lipca o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Bardzkiej.

Kaśki niestety nie ma już z nami...

Droga Kasiu!

Jest nam dzisiaj smutno, bardzo smutno. Musimy się z Tobą pożegnać, a wydawało nam się, że Twoje życie dopiero nabiera barw, że właśnie znalazłaś na nie swój sposób.

Wszyscy Cię dobrze pamiętamy, ale każdy z nas pewnie trochę inaczej. Starsi członkowie Wiadrusa poznali Cię jako kilkumiesięcznego brzdąca, kiedy odbywałaś swój pierwszy spływ. Są tutaj i ci, którzy poznali Cię już jako nastolatkę i z podziwem dowiadywali się, jak wiele rzek zdążyłaś już przepłynąć. Są również towarzysze Twoich ostatnich, tegorocznych wypraw kajakowych.

Kasiu! Zawsze byłaś blisko Klubu. Wiemy, że to dzięki Twojemu tacie. Bo chociaż Kazimierz jest wielkim pasjonatem kajakarstwa, to był jeszcze większym wielbicielem swojej córki. Tworzyliście fantastyczny zespół. Wasze żarty, Wasze praca i Wasza ogromna życzliwość zjednały Wam powszechną sympatię. Nie możemy uwierzyć, że już Cię nie zobaczymy.

Podziwialiśmy szczerze Twoją pasję. Bo trzeba nie lada charakteru i umiejętności, aby mierzyć się z rzekami górskimi. Nie straszna była Ci wysoka, wiosenna woda, nie zniechęcał śnieg – Ty z uśmiechem wyruszałaś naprzeciw przygodzie.

Zawsze gdy z tatą wyjeżdżaliście na tzw. „białą wodę” był w nas niepokój o Wasze bezpieczeństwo. Ale Ty nie dałaś się wodzie. Rzeka nie zrobiła Ci krzywdy. Skrzywdził Cię człowiek. On Cię nam zabrał. Człowiek okazał się bezrozumny. A rzeka? Ona pozostała mądra…


24 czerwca 2006 „W Poszukiwaniu Kwiatu Paproci”
WKW „Wiadrus” zaprasza wszystkichi chętnych na spływ kajakowy Odrą i Oławą „W Poszukiwaniu Kwiatu Paproci”.
W dniu 24 czerwca 2006, start o godz. 14:00. Trasa: przystań kajakowa „Wiadrusa” (biskupin ul. Rzeźbiarska) – Odrą z prądem do ujścia Oławy – Oławą pod prąd do ul. Opatowickiej – (przenoska) – Odrą z prądem do przystani. W Parku Wschodnim postoj i szukanie kwiatu paproci (nagroda za znalezienie). Wpisowe: członkowie klubu, dzieci i młodzież (do 18 lat) - bezpłatnie; pozostali chętni – 5 zł/osoba.
Więcej... [doc]


Plan pracy i imprez kajakowych w czerwcu 2006

  1. Praca społeczna - zebranie śmieci do kontenera (20.06.2006)
  2. Spływ "W poszukiwaniu kwiatu paproci" - Noc Świętojańska
    Dnia 24.06.05, sobota Wpisowe: członkowie klubu - bezpłatnie, pozostali chętni - 5 zł/osoba dorosła, dzieci bezpłatnie. Po spływie kiełbaski z grilla dla wszystkich i puszczanie wianków.
  3. Powitanie "Flisu Odrzańskiego" 27.06.06- poniedziałek
    OBOWIAZKOWO !!!!! (koszulki klubowe, transparent itp.) W dniu 28.06. wtorkowe spotkanie może być odwołane.

Dzień dziecka!
Wrocławski Klub Wodniaków „WIADRUS” (działający przy Oddziale Wrocławskim PTTK) zaprasza wszystkich chętnych a w szczególności dzieci i młodzież niepełnosprawną na niedzielne pływanie po Odrze. Impreza odbędzie się w dniu 04 czerwca 2006 (niedziela). Zbiórka o godz. 10.30 na przystani kajakowej przy ul. Rzeźbiarskiej (Biskupin). Pływać będziemy w grupach do 9 kajaków z przewodnikiem.
Wpisowe: dzieci - bezpłatnie, osoba dorosła - 5 zł
Więcej [doc] >>>


Rusza klubowa grupa dyskusyjna!
Mam nadzieję, że grupa ta ułatwi kontakty w klubie i pozwoli na częstszą wymianę poglądów i propozycji. Zapraszam do dyskusji! Aby zapisać się do grupy kliknij odnośnik: Grupa Dyskusyjna.

---- Informacje techniczne ----
Jest to newsowa grupa dyskusyjna, dzięki czemu wszystkie wiadomości są przechowywane na serwerze przez dłuższy czas (kilka miesięcy), nawet po wypisaniu się z grupy można w każdej chwili zapisać się ponownie i pobrać świeże wiadomości. Korzystanie z grupy wymaga posiadania i skonfigurowania czytnika news.
W przypadku osób korzystających z programu pocztowego Outlook Express dołączonego do systemu Windows (ale także innych popularnych), powinno wystarczyć kliknięcie na odnośnik: news://wiadrus.int.pl/local.wiadrus Należy jedynie odpowiedzieć Tak na pytanie typu "Czy zapisać do grupy local.wiadrus".
Dla osób u których nie zadziała powyższy sposób, należy wpisać poniższe ustawienia w swoim czytniku news:

Serwer news (NNTP): wiadrus.int.pl
Nazwa grupy: local.wiadrus
Port: 119


W dniu 22 kwietnia 2006 (sobota) od ok. 10.00 organizujemy prace społeczne na przystani. W planie:

Obecność obowiązkowaZarząd WKW „Wiadrus”